ROZWIĄZANIA

 

Głównym obszarem działalności LOGISYSTEM  jest projektowanie i realizacja systemów dla logistyki i magazynowania. Realizujemy systemy automatyczne ze znacznym udziałem automatyki, a także systemy półautomatyczne wspierające pracę ludzi. W trakcie projektowania analizujemy potrzeby przedsiębiorstwa i proponujemy skuteczne rozwiązania, które zapewniają ergonomię pracy, a co za tym idzie optymalizację procesów i wdrażanych rozwiązań.

Są to systemy o określonym zakresie jak np.: systemy układnicowe, sortujące, transportujące, buforujące, pakujące,
a także kompleksowe systemy obejmujące automatyzację lub wsparcie dla pracy ludzkiej dla całości procesu
w magazynie, sortowni, centrum dystrybucyjnym.

Realizujemy systemy wspomagające procesy: przyjęcia do magazynu, transportu, buforowania, uzupełnienia lokacji magazynowych, pickingu, kompletacji, konsolidacji, sortowania, pakowania, etykietowania, paletyzacji, wydawania. Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu systemów dla różnych branż, pozwala nam sprawnie dopasować się
do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Systemy LOGISYSTEM są budowane w oparciu o autorskie rozwiązania oraz produkty najlepszych światowych producentów. Nasze rozwiązania pomagają zwiększyć wydajność i zredukować koszty. Usprawniają funkcjonowanie Twojego magazynu lub centrum dystrybucyjnego. Systemy projektowane przez naszą firmę funkcjonują w wielu branżach m.in.: logistyce, magazynowaniu, spożywczej, farmaceutycznej, maszynowej, motoryzacyjnej, przemyśle chemicznym i wielu innych. Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań dla różnych branż, pozwala nam sprawnie dopasować się do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Projektujemy i realizujemy także systemy sortujące na potrzeby sortowni kurierskich.

Nasze systemy budowane są ze standardowych komponentów i modułów takich jak:

 • przenośniki do pojemników, kartonów, palet, produktów luzem
 • układnice paletowe i pojemnikowe
 • przenośniki dla przemysłu spożywczego Inox
 • sortery wysokowydajne i niskowydajne
 • windy i wózki
 • maszyny
 • moduły Pick By Light, Put To Light
 • szafy sterownicze
 • komputery wizualizacyjne
 • wagi
 • skanery
 • etykieciarki
 • czujniki itd.

 

Nasze rozwiązania wyróżnia wysoka jakością komponentów i montażu, wysoka niezawodność, elastyczność, efektywność, dobry stosunek jakości i funkcji do ceny, szereg nowatorskich rozwiązań, a także najwyższe zaawansowanie techniczne i dbałość o szczegóły. Zapewniamy kompleksowy zakres dostaw i usług od projektu, przez montaż, uruchomienie aż po serwis.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

SYSTEMY DLA LOGISTYKI
I MAGAZYNOWANIA

Nasze systemy cechuje niezawodność, modułowość i skalowalność rozwiązań w przyszłości. Bazujemy na produktach najlepszych światowych producentów i sprawdzonych partnerów.
Jakość, niezawodność, optymalizacja procesów i zadowolenie Klienta to nasz priorytet.

Coraz większe wymagania błyskawicznej realizacji dostaw wymagają zwiększenia efektywności procesu związanego z wydaniem zamówienia. Oferujemy systemy wspierające picking, kompletację, konsolidację operacje kontroli wyjściowej, pakowanie, etykietowanie i sortowanie końcowe.

SYSTEMY DO KOMPLETACJI, KONSOLIDACJI, PAKOWANIA

SYSTEMY DO KOMPLETACJI KONSOLIDACJI, PAKOWANIA

Największym problemem w wielu magazynach jest efektywność procesu związanego z wydaniem zamówienia począwszy od pickingu. Wymagania co do czasu od wpłynięcia zamówienia do zrealizowania dostawy są coraz wyższe.

SYSTEMY SORTUJĄCE

Systemy sortujące, wykorzystywane są w sortowniach,  terminalach przeładunkowych, centrach logistyczno- dystrybucyjnych, obiektach cross-dockingowych. Automatyczne systemy sortujące umożliwiają sprawną realizację procesu, zwiększają wydajność i przekładają się na krótszy czas od zasilenia do wyjścia przesortowanych produktów.

Technologia Pick By Light / Put To Light daje możliwość wspierania pracy człowieka tam, gdzie sortowanie automatyczne jest technicznie niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Efektywność pracy przy kompletacji ze wspomaganiem systememu PTL przy odpowiednim zorganizowaniu procesu jest znacznie wyższa niż przy rozwiązaniach klasycznych.

SYSTEMY DO KOMPLETACJI
PICK-BY-LIGHT,
PUT-TO-LIGHT

SYSTEMY DO KOMPLETACJI
PICK-BY-LIGHT,
PUT-TO-LIGHT

Technologia Pick By Light / Put To Light daje możliwość wspierania pracy człowieka tam gdzie sortowanie automatyczne jest technicznie niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Efektywność pracy przy kompletacji ze wspomaganiem systemem PTL przy odpowiednim zorganizowaniu procesu jest znacznie wyższa niż przy rozwiązaniach klasycznych.

SYSTEMY PRZENOŚNIKÓW DO POJEMNIKÓW, KARTONÓW, PALET, PRODUKTÓW LUZEM

Specjalizujemy się w budowie systemów automatyzacji bazującej na przenośnikach. Systemy przenośników dla logistyki i magazynowania budujemy ze standardowych modułów seryjnych czołowych producentów światowych. Rozwiązania oparte są o przenośniki rolkowe, taśmowe, łańcuchowe, windy i wiele innych.

System poczty pneumatycznej umożliwia szybki transport materiałów medycznych zachowując najwyższy standard bezpieczeństwa. Instalacja wykonana jest w oparciu o system rur rozprowadzonych po całym budynku szpitala lub zakładu łączących ze sobą poszczególne stacje nadawczo-odbiorcze.

SYSTEMY LOGISTYKI SZPITALNEJ - SYSTEM POCZTY PNEUMATYCZNEJ

SYSTEMY LOGISTYKI SZPITALNEJ - SYSTEM POCZTY PNEUMATYCZNEJ

System poczty pneumatycznej umożliwia szybki transport materiałów medycznych zachowując najwyższy standard bezpieczeństwa. Instalacja wykonana jest w oparciu o system rur rozprowadzonych po całym budynku szpitala lub zakładu łączących ze sobą poszczególne punkty nadawczo-odbiorcze.

DEDYKOWANE SYSTEMY PRZENOŚNIKOWE DLA PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO
I FARMACJI

Specyfika przemysłu spożywczego i farmaceutycznego wymaga podejścia do tematu transportu wewnętrznego uwzględniającego warunki pracy, mycie i higieniczność konstrukcji. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i budowaniu systemu przenośników w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym wspomagane przez znajomość wymogów co do zasad budowy instalacji w jakich pracują.

Przepływ towarów, dzięki stanowiskom inwentaryzacyjnym podlega pełnej kontroli, co umożliwia realizację procesów jakościowych. Ważenie czy wymiarowanie może zachodzić zarówno w formie statycznej jak i dynamicznej. Stanowiska waży-mierzy-skanuje produkujemy zarówno w wersji statycznej mobilnej jak i budujemy stanowiska dynamiczne.

STANOWISKA
INWENTARYZACYJNE TYPU WAŻY, MIERZY, SKANUJE

STANOWISKA
INWENTARYZACYJNE TYPU WAŻY, MIERZY, SKANUJE”

Przepływ towarów, dzięki stanowiskom inwentaryzacyjnym podlega pełnej kontroli, co umożliwia realizację procesów jakościowych. Ważenie czy wymiarowanie może zachodzić zarówno w formie statycznej jak i dynamicznej.

SYSTEMY
ETYKIETUJĄCE

Etykietowanie automatyczne może stanowić jeden z węzłów systemu automatyki dla magazynowania. Etykietowanie może być powiązane z ważeniem czy zamykaniem jednostek wysyłkowych. Oferujemy fragmenty linii, a także linie gdzie węzły te wkomponowane są w większą całość obsługującą proces.

Specjalizujemy się w doborze i realizacji kompletnych aplikacji wagowych. Dobieramy wagi do konkretnej aplikacji uwzględniając zakres, specyfikę detali do ważenia, specyfikę linii w której waga ma pracować. Jednocześnie oferujemy cały fragment linii uwzględniający odpowiednie przygotowanie strumieni detali do ważenia, ewentualny, zrzut error, odpowiednie bufory i system sterowania.

SYSTEMY WAŻĄCE

SYSTEMY WAŻĄCE

Specjalizujemy się w doborze i realizacji kompletnych aplikacji wagowych. Dobieramy wagi do konkretnej aplikacji uwzględniając zakres, specyfikę detali do ważenia, specyfikę linii w której waga ma pracować. Przy czym zaproponować możemy cały fragment linii uwzględniający odpowiednie przygotowanie strumieni detali do ważenia, ewentualny, zrzut error, odpowiednie bufory i system sterowania.

SYSTEMY I STACJE SKANUJĄCE

Specjalizujemy się w doborze i wdrożeniach systemów skanujących. Oferujemy zarówno pojedyncze skanery jak i kompletne wielokierunkowe stacje skanujące. Stacje budowane są w oparciu o głowice skanujące 1D, 2D dobrane w sposób uwzględniający zarówno parametry kodów, etykiet
jak i produktów, na których etykiety się znajdują.

Stanowiska robocze stanowią element budowanych przez nas systemów, które mogą służyć kompletacji, konsolidacji, pakowaniu, kontroli i wielu innych. Stanowiska zestawiane są z innymi elementami linii jako moduły wkomponowane w cały system, zapewniając realizację zadań wymaganych przez proces.

STANOWISKA ROBOCZE

STANOWISKA ROBOCZE

Stanowiska robocze stanowią element budowanych przez nas systemów. Stanowiska służyć mogą kompletacji, konsolidacji, pakowaniu, kontroli, itd. Stanowiska zestawiane są z innymi elementami linii jako moduły wkomponowane w cay system zapewniając realizację zadań wymaganych przez proces.

SYSTEMY STEROWANIA

Oferujemy systemy sterowania i automatyki dla procesów stosowanych w produkcji, logistyce, magazynowaniu, sortowniach oraz centrach logistycznych i dystrybucyjnych. Doświadczenie nabyte podczas budowania systemów sterowania dla najbardziej wymagających linii technologicznych oraz produkcyjnych, a także maszyn i urządzeń przenieśliśmy na grunt linii dla logistyki
i magazynowania. Tym samym wypracowaliśmy bardzo wysokie standardy
w zakresie niezawodności i modułowości proponowanych systemów.

Tworzymy oprogramowanie dostosowywane do potrzeb konkretnej instalacji pozwalające na śledzenie i analizowanie w ciągły sposób zachodzących procesów.
Z użyciem czujników, skanerów, sygnalizacji stanów alarmowych wykrywamy błędy i inne zdarzenia, którym podlega dane urządzenie czy towar.

WIZUALIZACJA
I RAPORTOWANIE

WIZUALIZACJA
I RAPORTOWANIE

Tworzymy oprogramowanie dostosowywane do potrzeb konkretnej instalacji magazynowo-logistycznej pozwalające na śledzenie i analizowanie w ciągły sposób zachodzących procesów. Z użyciem czujników, skanerów, sygnalizacji stanów alarmowych i błędów wykrywamy błędy i inne zdarzenia którym podlega dane urządzenie czy towar.